Loading...

 

5 استراتژی سرمایه گذاری و مزایا و معایب هر کدام

5 استراتژی سرمایه گذاری و مزایا و معایب هر کدام

 

 

5 استراتژی سرمایه گذاری و مزایا و معایب هر کدام

 

 

 

 

 

 

خلاصه

 

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارند که در این مقاله ما به بررسی چند استراتژی سرمایه گذاری برتر پرداختیم. همچنین این روش ها برای سرمایه گذاری در سال 2021 نیز توصیه میشوند.

 

جزئیات مطلب

 

خوشبختانه فقط یک راه برای سرمایه گذاری در منطقه 22 در سال 2021 وجود ندارد. اما با انتخاب هر کدام از این چندین راه، به جمع بسیاری از ایرانی هایی می روید که هر ساله ثروت خود را از طریق این استراتژی افزایش می دهند.

برای تعیین اینکه کدام تاکتیک برای شما بهتر است، باید در نظر بگیرید که چه مقدار از قبل باید سرمایه گذاری کنید و چه مدت از زمانتان را می توانید برای سرمایه گذاری خود اختصاص دهید. همچنین بهتر است تعیین کنید که برای بازدهی بالاتر چقدر می خواهید ریسک کنید.

در این مقاله، ما 5 استراتژی سرمایه گذاری مختلف برای ایجاد ثروت از طریق املاک و مستغلات و جوانب مثبت و منفی هر یک را برایتان شرح خواهیم داد.

 

1. اجاره های کوتاه مدت

استراتژی سرمایه گذاری

اجاره های کوتاه مدت مانند جاجیکا و میهمان شو و غیره در دهه گذشته به محبوبیت بیشتری رسیده اند. این نوع از اجاره ها برای ویلا و سوئیت ها در تعطیلات است که می تواند از یک شب تا چند ماه اجاره داده شود و به عنوان گزینه ای برای اقامت در هتل باشد.

مزایا

اگر می خواهید با دارایی خود انعطاف پذیر باشید اجاره های کوتاه مدت می توانند گزینه مناسبی باشند. این امر به ویژه در صورت داشتن خانه یا ویلای مخصوص برای تعطیلات در منطقه ای که مرتباً ملاقات می کنید، صادق است. می توانید تاریخ هایی را که قصد استفاده از آن را دارید سیاه کرده و در سایر ایام سال آن را اجاره دهید.

بعلاوه، برخی از سرمایه گذاران در واقع می توانند از طریق اجاره های کوتاه مدت سود بیشتری نسبت به اجاره خانه در اجاره یک ساله کسب کنند. دلیل این امر این است که شما ممکن است مبلغ بیشتری بابت اجاره یک شب نسبت به یک مستأجر طولانی مدت، بگیرید اما این موضوع به منطقه و میزان محبوبیت آن به عنوان یک مقصد گردشگری بستگی دارد.

معایب

اجاره های کوتاه مدت بیشتر از اجاره های بلند مدت نیاز به هماهنگی و رسیدگی دارند. برای مثال شما باید یک سیستم کارآمد تهیه کنید که بتواند برای برقراری ارتباط با میهمانان پاسخگو باشد و یک فرد نظافتچی را برای اطمینان از آماده بودن واحد هنگام تحویل به میهمانان جدید استخدام کنید به ویژه اگر در این منطقه زندگی نمی کنید.

 

جریان درآمد حاصل از اجاره های کوتاه مدت نیز می تواند با فصل و سایر عوامل کاملاً در نوسان باشد. ممکن است در خارج از فصل تعطیلات به سختی از پس قبض ها برایید اما در ماه های مناسب تر برای تعطیلات آن را جبران می کند.

بعلاوه، در برخی سایت ها قوانین سختگیرانه تری وجود دارد که استفاده از اجاره های کوتاه مدت، مقررات بیشتر یا کمسیون های بالاتر را طلب می کند. اگر می خواهید از ملک خود به عنوان اجاره کوتاه مدت استفاده کنید، مطمئن شوید که از قوانین موجود در سایت یا بنگاه مشاور املاکی که از آن طریق اقدام خواهید کرد، مطلع هستید.

 

2. اجاره های طولانی مدت

استراتژی سرمایه گذاری

اجاره های بلند مدت به طور معمول برای شش ماه یا بیشتر اجاره می شوند و از طریق اجاره نامه انجام می شوند.

مزایا

مزیت عمده اجاره بلند مدت پرداخت مرتب اجاره هر ماه است که می توانید از آن برای پرداخت صورت حساب ها و ایجاد دارایی از طریق ملک استفاده کنید. همچنین تحقیق و آنالیز مستأجر اجاره بلند مدت آسان تر از مشتری های خانه تعطیلات کوتاه مدت است. بعلاوه، شما می توانید ماه ها بدون نیاز به قدم گذاشتن در ملکتان به سراغ کارهای دیگر خود بروید مگر اینکه مستأجر خاصی با خواسته های خاص داشته باشید.

 

یکی دیگر از مزایای اجاره های کوتاه مدت و بلند مدت، امکان استفاده از املاک شما است. به این معنی که می توانید از دارایی خود برای پیش پرداخت خرید ملک دیگر استفاده کنید تا بتوانید پرتفوی اجاره خود را ارتقا دهید.

استراتژی سرمایه گذاری

معایب

اگرچه اجاره طولانی مدت می تواند برای درآمد تعریف شده و قابل پیش بینی بسیار مناسب باشد، اما اگر مستأجر از پرداخت اجاره منصرف شود یا شرایط اجاره را تحمل نکند و نیاز به ترک منزل شما را داشته باشد، می تواند شما را در شرایط سختی قرار دهد. اسباب کشی و فسخ قرارداد می تواند یک روند طولانی و پرهزینه باشد و شما ممکن است هرگز متوجه اجاره از دست رفته نباشید.

 

موجر همچنین باید نگهداری و مراقبت مداوم را انجام دهد تا ملک خود را قابل اجاره و مستأجر را راضی نگه دارد. این کار به زمان و هزینه نیاز دارد و در عین حال می تواند منجر به سود شود. ذکر این نکته نیز مهم است: درآمدی که از اجاره های طولانی مدت به دست میاید می تواند کند ولی ثابت باشد و پول شما نسبتاً بی نقص است. سرمایه گذاران ممکن است بتوانند با سایر سرمایه گذاری ها سریعتر به سود برسند اما شاید به راحتی این نوع از استراتژی سرمایه گذاری نباشند.

 

 

3. بازسازی و فروش ملک

استراتژی سرمایه گذاری

سرمایه گذارانی که از روش "بازسازی و فروش ملک" استفاده می کنند یک خانه قدیمی و آشفته را با قیمت پایین خریداری می کنند، آن را بازسازی می کنند و برای سودآوری سریع می فروشند.

مزایا

یکی از بزرگترین مزایای این روش این است که فقط در عرض چند ماه می توانید به سود خود برسید و اگر در این کار مهارت داشته باشید، می توانید بازده خوبی داشته باشید. سپس، می توانید برگردید و از آن سرمایه گذاری و سود اولیه برای خرید ملک دیگری استفاده کنید.

 

معایب

بازسازی و فروش خانه نسبت به انواع دیگر استراتژی های سرمایه گذاری در املاک، خطرناک تر است. اگرچه ممکن است بتوانید خانه ای را که نیاز به تعمیر دارد پیدا کنید و خریداری کنید، اما زمانی که آماده فروش مجدد آن شدید بازار ممکن است روند نزولی داشته باشد. این می تواند سود کمتری از آنچه در ابتدا پیش بینی می کردید، به ویژه پس از پرداخت هزینه مشاور املاک و پرداخت تمام هزینه های مربوط به فروش خانه در منطقه چیتگر تهران. همچنین سطح بالایی از تخصص و دانش در بازار مسکن برای بودجه بندی دقیق و تکمیل روش بازسازی و فروش و در عین حال سودآوری، لازم است.

 

بعلاوه، سرمایه گذاران بازسازی ملک و فروش آن معمولاً باید در کوتاه مدت و با نرخ بهره بالا که معمولاً از وام دهندگان خصوصی گرفته میشود، وام بگیرند. اگر همه چیز خوب پیش برود و آنها بتوانند با سود مد نظر خود خانه را بفروشند، به راحتی می توانند وام را پس دهند. اما اگر خانه در بازار بماند و سرمایه گذار در فروش به مشکل بخورد، ممکن است نتوانند وام را به موقع بازپرداخت کنند و منجر به کارمزد یا حتی سلب مالکیت شود.

 

4. استراتژی سرمایه گذاری در املاک (REITs)

REITs مخفف سرمایه گذاری در اعتماد املاک و مستغلات می باشد و شرکت هایی هستند که دارای املاک تجاری هستند. شما می توانید سهام این شرکت ها را همانند خرید سهام های دیگر خریداری کنید. این کار به شما امکان می دهد بدون نیاز به مشارکت در مدیریت روزمره آن، در املاک 22 و یا دیگر مناطق سرمایه گذاری کنید.

مزایا

استراتژی سرمایه گذاری

REITs باید سالانه 90٪ یا بیشتر از درآمد مشمول مالیات خود را به سهامداران خود بازگرداند در نتیجه سود خوبی به شما پرداخت می شود. این بدان معناست که شما به راحتی به سود خود دست میابید بی آن که حتی انگشت خود را تکان دهید و همپچنین بدون برخورد با مستأجران دردسرساز می توانید به منافع خود دست پیدا کنید.

مزیت دیگر این است که REITs نقدینگی زیادی را ارائه می دهد. اگر به پول نقد نیاز دارید، به سادگی میتوانید سهام خود را در بورس اوراق بهادار بفروشید.

 

معایب

بر خلاف سایر سرمایه گذاری های املاک، شما از طریق REITs سرمایه خاصی ایجاد نخواهید کرد زیرا مالکیت ملکی را به صورت فیزیکی ندارید و فقط صاحب بخشی از یک بیزینس کلی هستید. در روش های دیگر سرمایه گذاری در سال 2021، می توانید با مبلغ کمی که همان پیش پرداخت می باشد، کار خود را شروع کرده و با پرداخت وام و اسکناس توسط مستأجر، نمونه کارهای سرمایه گذاری خود را بسازید. در یک REIT، شما فقط به بازده مبلغی که قرار داده اید دست میابید، بنابراین ممکن است در بلند مدت آنقدر درآمد نداشته باشید.

 

5. استراتژی سرمایه گذاری در املاک تجاری

مشابه اجاره های طولانی مدت، املاک تجاری تحت اجاره نگهداری می شوند. اگرچه اجاره نامه های تجاری معمولاً سه ساله یا بیشتر هستند و به جای یک شخص مقیم توسط مشاغل اجاره می شوند.

مزایا

املاک تجاری اجاره نامه طولانی تری دارند و می توانند اجاره بیشتری ایجاد کنند یعنی درآمد بلندتر و (معمولاً) ثابت در درازمدت.

همچنین مستأجرهای تجاری از نپرداختن اجاره بهای خود اجتناب می کنند یا باعث بروز مشکل نمی شوند، زیرا آنها مایلند تجارتشان ادامه یابد. همچنین ممکن است به طور کلی از تماس های تلفنی نیمه شب که از جانب مستأجران مسکونی دریافت می کردید، رهایی یابید.

معایب

استراتژی سرمایه گذاری

املاک و مستغلات تجاری می توانند هزینه های مدیریت املاک بیشتری داشته باشند، زیرا به طور خاص مستأجران خرده فروشی انتظار دارند که چمن زنی انجام شود، برف و یخ برداشته شود و ملک ظاهری بکرتر داشته باشد.

علاوه بر این، هرگونه تعمیرات مورد نیاز باید سریعتر انجام شوند، زیرا می توانند منجر به درآمد از دست رفته مستأجران شوند. وام های تجاری نیز ممکن است به پیش پرداخت بالاتری نیاز داشته باشند، بنابراین برای شروع به پول بیشتری نیاز دارید.

 

انتخاب بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در سال 2021

استراتژی سرمایه گذاری

اگرچه ممکن است تمایل بیشتری برای شروع یکی از این استراتژی های سرمایه گذاری داشته باشید، اما می توانید با آزمایش چندین مورد، درآمد خود (و ریسک خود را) متنوع کنید. ممکن است بیشترین سرمایه خود را در اجاره های بلند مدت داشته باشید، اما همچنین با آسودگی بیشتر REIT یا اجاره های کوتاه مدت را امتحان کنید.

 

مشاور املاک  خوب در چیتگر می تواند به شما در یافتن ملک و زمین مناسب  و انتخاب بهترین استراتژی سرمایه گذاری در منطقه 22 کمک کند. اگر هنوز تصمیم نگرفته اید و در گرفتن تصمیم و انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در سال 2021 مردد هستید، میتوانید با مشاورین متخصص و با تجربه ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم درخواست مشاوره رایگان اقدام کنید. ما به شما در انتخاب بهترین روش با توجه به شرایط تان کمک خواهیم کرد.

اطلاعات بیشتر از گروه سرزمین ملکی راشا: