Loading...

 

بزرگ‌ترین آپارتمان‌های تهران چند؟

بزرگ‌ترین آپارتمان‌های تهران چند؟

 

 

بزرگ‌ترین آپارتمان‌های تهران چند؟

 

 

 

 

 

 

خلاصه

 

گزارش پیش رو به بررسی قیمت آپارتمان‌های متراژ بالایی که طی یک ماه اخیر در تهران معامله شده است، می‌پردازد؛

 

جزئیات مطلب

 

با روند صعودی قیمت مسکن در تهران، واحدهایی که خانوارها توان خرید آن را داشتند، کوچک و کوچک‌تر شد و بسیاری از افراد نیز دیگر نتوانستند خانه‌ای خریداری کنند. معاملات انجام‌شده طی یک ماه اخیر نشان می‌دهد، واحدهای متراژ بالایی که در تهران معامله شده ، اغلب در قیمت‌های بالایی نیز به فروش رفته است و قیمت بسیاری از این واحدها حتی از میانگین قیمت مسکن در آن منطقه هم بالاتر است.

املاک منطقه 22

یکی از واحدهای متراژ بالای یک ماه اخیر واحدی 490متری در محله عباس آباد و مرکز تهران است. این واحد بسیار قدیمی که 61سال نیز دارد، متری 160میلیون تومان معامله شد. یک واحد 240متری و نوساز در محله ولنجک نیز متری 108میلیون تومان به فروش رفت.

 

زعفرانیه یکی از محله‌های گران قیمت از لحاظ قیمت مسکن است. یک خانه 264متری و 17سال ساخت در این محله متری 67میلیون و 751هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت مسکن برای واحدی 300متری و نوساز در پاتریس لومومبا متری 72میلیون و 333هزار تومان بوده است.

منطقه5 یکی از منطقه‌های پرمعامله در تهران است که قیمت مسکن هم در آن باتوجه به محله متفاوت است و می‌توان واحدهایی با قیمت متوسط، پایین و یا بسیار بالا در آن دید. یک واحد آپارتمان 300متری و نوساز در محله فردوس متری 82میلیون و 500هزار تومان معامله شد. یک واحد 852متری در شهران نیز متری 52میلیون و 785هزار تومان به فروش رفت که در این محله جز آپارتمان‌های گران قیمت به شمار می‌رود.

قیمت مسکن در محله سعادت آباد نیز بالا است؛ اما واحدهایی با قیمت بالای 100میلیون تومان در هر متر مربع کمتر دیده می‌شود که یکی از این آپارتمان‌های بالای 100میلیون تومان واحدی 317متری و یک سال ساخت بود که متری 110میلیون و 132هزار تومان به فروش رفت. همچنین قیمت یک واحد آپارتمان 303متری در محله الهیه 79میلیون و 840هزار تومان در هر متر مربع بوده است.

قیمت مسکن در محله تهرانپارس در بازه متنوعی قرار دارد؛ یک واحد آپارتمان 208متری و نوساز در این محل متری 68میلیون تومان معامله شد که باتوجه به قیمت مسکن برای سایر واحدها در این محله، این آپارتمان جز آپارتمان‌های گران قیمت تهرانپارس محسوب می‌شود. یک خانه 313متری و نوساز در قیطریه نیز متری 75میلیون و 559هزار تومان معامله شد.

یک واحد آپارتمان 200متری و نوساز در محله دروس متری 110میلیون تومان و واحدی 212متری و 17سال ساخت در محله کاشانک کتری 54میلیون تومان به فروش رفت.

سهروردی یکی از محله‌های مرکز تهران در منطقه6 شهرداری است. قیمت مسکن در این منطقه بالا است؛ اما واحدهایی با قیمت پایین هم در این محله معامله شده است؛ قیمت مسکن برای واحدی 300متری و نوساز در این محله متری 161میلیون و 666هزار تومان بوده است که این آپارتمان هم با توجه به قیمت مسکن برای سایر واحدهای این محله، آپارتمانی گران قیمت بوده و حتی از آپارتمان‌های منطقه یک هم قیمت بالاتری داشت.

یکی دیگر از آپارتمان‌های متراژ بالای تهران در یک ماه اخیر، واحدی 494متری و 39سال ساخت در سیدخندان بود. این واحد 64میلیون و 777هزار تومان در هر متر مربع معامله شد.

باتوجه به آمار سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، بسیاری از آپارتمان‌های متراژ بالایی که در یک ماه اخیر معامله شد، از لحاظ قیمت مسکن، از سایر آپارتمان‌های آن محله و منطقه گران‌تر بوده است و برخی از واحدها نیز جز گران‌ترین آپارتمان‌های معامله شده در تهران بود.

 پایگاه خبری اقتصاد آنلاین